Aktualności

Zapraszamy na kurs „Obszar Elektrowni: Kotły i Turbiny Parowe – Trwałość resztkowa i ocena żywotności”! |  10.03.2016

Zapraszamy do udziału w kursie „Obszar Elektrowni: Kotły i Turbiny Parowe – Trwałość resztkowa i ocena żywotności”, który trwać będzie w dniach 23-24 maja 2016 roku we Wrocławiu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w kursie organizowanym przez Mazur Energy Sp. z o.o. oraz ETD Consulting dotyczącego Obszaru Elektrowni: Kotły & Turbiny Parowe – Trwałość resztkowa i ocena żywotności. Kurs odbędzie się w dniach 23-24 maja 2016 roku.

Udział w konferencji zapowiedzieli wybitni specjaliści w dziedzinie metalurgii na czele z prof. Fujimitsu Masuyama z Head Materials Dept. Kyushu Institute of Technology z Japonii, twórcą takich materiałów jak P91 i P92, Dr David Robertson ETD Consulting z Wielkiej Brytanii oraz Mr. Alexandros Antonatos ETD Consulting z Grecji.

Celem szkolenia jest wymiana wiedzy informacji i doświadczeń w międzynarodowym gronie. Stąd właśnie projektanci elektrowni, wytwórcy, właściciele i operatorzy instalacji są głównymi adresatami szkolenia. Niewątpliwie również naukowcy, producenci materiałów i pracownicy działów kontroli odniosą korzyści z wymiany informacji i doświadczeń podczas tego szkolenia. Nowe elektrownie budowane w Polsce i nie tylko wykorzystujące relatywnie nowe materiały jak P91 i P92, itp., lub elektrownie (A-USC) planujące zastosować nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie materiały, potrzebują lepszego zrozumienia zachowania się tych materiałów w cyklu operacyjnym i nowych baz danych obrazujących procesy zużycia/niszczenia się tych materiałów na przestrzeni czasu.

Poruszane będą między innymi i szerzej dyskutowane takie zagadnienia jak:

  • ocena trwałości resztkowej kotłów
  • ocena trwałości resztkowej turbin parowych
  • materiały i mechanizmy ich dewastacji
  • kwestia kontroli i oceny trwałości resztkowej.

kontakt Program do pobrania